Co to jest auto detailing?

W dzisiejszym świecie wielu z nas nie dysponuje przesadnie dużą ilością czasu i motywacji, aby wykonać gruntowne sprzątanie auta. W związku z tym warto skierować swe kroki do profesjonalnych firm, które zajmują się takimi zadaniami, jak car detailing. Czym charakteryzuje się tego rodzaju usługa i dlaczego warto w nią zainwestować? Wyjaśniamy wszystko krok po kroku – przede wszystkim powinieneś jednak mieć świadomość, że dzięki auto detailingu Twój pojazd może już niebawem wyglądać o wiele lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej.

Dzięki pasjonatom auto detaling`u

Twój samochód może wyglądać lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej
odpicowany samochód
Z usług auto detalingu chętnie korzystają właściciele drogich, wyjątkowych samochodów. Warto jednak widzieć, że ta usługa może zostać wykonana także w zwyczajnym samochodzie.

Auto detailing – co wchodzi w zakres usług?

Warto wiedzieć, że auto detailing to usługa znacznie bardziej złożona niż jedynie umycie pojazdu czy też wyczyszczenie jego wnętrza. Mamy tutaj do czynienia z szeregiem prac, które sprawiają, że pojazd będzie prezentował się w zasadzie jakby niedawno wyjechał z salonu – można bez wątpliwości stwierdzić, że jest to swojego rodzaju car spa. W skład usług wchodzi chociażby mycie silnika, polerowanie, woskowanie, renowacja lakieru, jak również antykorozja. 

Jaką firmę wybrać, aby wykonać odpowiedni car detailing?

Car spa jest usługą, do wykonywania której konieczna jest pewna odpowiedzialność. Z tego powodu nie powinno się iść na kompromisy i dobrze jest udać się do fachowców. Auto detailing w ich wykonaniu jest usługą gwarantującą odpowiednie podejście do każdego samochodu. W ten sposób już niebawem będziemy mogli odczuwać satysfakcję z doskonałego stanu swojego samochodu, niezależnie od jego marki i modelu. 

serwisowanie samochodu
Dobry auto derailer ma wszechstronną wiedzę na temat motoryzacji, dzięki czemu potrafi doradzić w kwestiach serwisowania samochodu i np. polecić nam dobrego mechanika.

Auto detailing – przywróć swojemu pojazdowi dawny blask

Właściciele samochodów chcą jak najdłużej zachować lśniącą karoserię. Niestety po czasie samochód traci blask, który miał w salonie. Powłoka lakieru staje się matowa, porysowana… Jest jednak na to pewien sposób – auto detailing. Gdańsk, Gdynia i Sopot są siedzibą wielu fachowych firm zajmujących się auto detailingiem. Co zdecydowanie warto wiedzieć odnośnie car SPA? Co powinno się wiedzieć odnośnie auto detailingu ? Car SPA to zbiór czynności pielęgnacyjnych pojazdu – zalicza się do nich czyszczenie oraz odpowiednią konserwację. Car SPA pozwala na utrzymanie go w doskonałym stanie przez wyjątkowo długi okres czasu. Car SPA wybierane jest na duże okazje i do codziennego użytkowania.

zabiegi car spa
Podczas car spa pracownik zadba o każdy detal naszego samochodu, dzięki czemu będzie wyglądał jak nowy.

Co wchodzi w skład car SPA?

Auto detailing można podzielić na kilka rodzajów, które składają się na kompleksową pielęgnację pojazdu. Można wyróżnić zarówno auto detiling karoserii, jak i wnętrza samochodu. Na pielęgnację wnętrza auta składa się dokładne odkurzenie. Usługa obejmuje też konserwację tapicerki oraz oczyszczenie okien. Dokładne czyszczenie jest pierwszym krokiem kosmetyki powłoki. Później odbywa się polerowanie oraz uzupełnienie zarysowań. Kosmetykę domyka wosk, który ochroni samochód na długi okres czasu

Czy opłaca się skorzystać z auto detailingu?

Auto deatiling pozytywnie przekłada się szczególnie na wygląd pojazdu. Dzięki kosmetyki pojazd prezentuje się, jak zaraz po opuszczeniu z salonu. Ma ona doskonały wpływ także na komfort użytkowania – wnętrze jest schludne i zadbane, a jazda zdecydowanie bardziej komfortowa. Oprócz tego car detailing skutecznie zabezpiecza pojazd przed uszkodzeniami czy niszczącym działaniem czynników zewnętrznych. W efekcie samochód pozostanie w idealnym stanie na długo.

myjnia samochodowa
Mycie samochodu i odkurzanie to często jedyne zabiegi pielęgnacyjne wykonywane przez przeciętnego właściciela pojazdu. Jeśli jednak szykujemy samochód do jakiegoś ważnego wydarzenia, np. ślubu, warto zafundować mu prawdziwe spa.

Jak przeprowadzić fachową pielęgnację pojazdu?

Obecnie można znaleźć wiele sklepów, które oferują profesjonalne preparaty do pielęgnacji. Dzięki temu bardzo często posiadacze pojazdów wybierają pielęgnację pojazdu na własną rękę, jednak trzeba pamiętać, że aby była ona skuteczna należy przeznaczyć jej dużo czasu i zaangażowania odpowiednią wiedzę. Z tego względu zadanie warto przekazać profesjonalistom. Do bardzo często wybieranych firm zaliczany jest Waxoyl. Profesjonaliści używają sprawdzonych produktów dobrych firmy, dlatego powierzając im samochód można mieć pewność odpowiedniej dbałości o auto.