Co wziąć pod uwagę podczas transportu materiałów sypkich?

Przewożenie materiałów sypkich nie jest proste, z tego względu, żeby było bezpieczne dobrze jest wziąć pod uwagę parę najważniejszych czynników. Na szczęście na terenie województwa pomorskiego można znaleźć mnóstwo firm transportowych. Co wziąć pod uwagę przewożąc materiały sypkie? Po czym poznać najlepszą firmę przewozową?

Transport materiałów sypkich – co warto na jego temat wiedzieć?

Gruz, żwir czy piasek można przetransportować na różne sposoby i przy użyciu różnorodnego sprzętu. Materiały sypkie mogą być przewożone na przykład za pomocą barek rzecznych czy masowców morskich. Jednak to rozwiązanie nie może być wykorzystane, gdy na trasie nie ma możliwości skorzystania z kanałów czy szlaków wodnych. Inną opcją będzie przewóz kolejowy. Wykorzystywane są do niego tradycyjne odkryte wagony. Rozwiązanie to nie sprawdzi się, jednak gdy między punktem załadunku a miejscem docelowym nie będzie torów kolejowych. Dlatego właśnie najchętniej wybieranym rozwiązaniem jest transport samochodowy. Dzięki nowoczesnym oraz właściwie przystosowanym pojazdom można bezpiecznie przetransportować różnorodne materiały sypkie. Przy lekkich towarach wykorzystywane są silosy jedno- lub wielokomorowe, a przy cięższych ładunkach – wywrotki, plandeki oraz samochody z nadwoziem samowyładowczym.

Jakie są najważniejsze przepisy odnośnie przewozu materiałów sypkich?

Żeby transport materiałów sypkich odbył się bezpiecznie, trzeba wziąć pod uwagę parę najważniejszych parametrów. Przede wszystkim nie wolno przewozić więcej towaru niż określa maksymalna ładowność pojazdu. Dodatkowo materiał musi być załadowany tak, by nie wpływał na widoczność kierowcy. Materiały sypkie należy dobrze zapakować tak, by nie wysypały się w czasie transportu oraz tak by wywierały jednakowy nacisk na osie pojazdu.

Czym wyróżnia się najlepsza firma transportowa?

Żeby mieć pewność, że transport materiałów sypkich odbędzie się szybko oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami, dobrze jest wybrać rzetelną firmę. Mnóstwo osób decyduje się na firmę EMIL-TRANS – firma transportowa. Wyróżnia się ona między innymi ogromnym doświadczeniem oraz profesjonalnym podejściem do klientów. Przewóz materiałów sypkich odbywa się w nowoczesnych i właściwie dopasowanych maszyn. Profesjonalna ekipa zajmie się przewozem materiałów takich, jak przykładowo żwir, piasek, gruz czy pozostałości po niwelacjach terenów.