Na samym początku należy wyjaśnić ów tajemniczy skrót. EPDM to inaczej – w wolnym tłumaczeniu – termopiler etylenowo-propylenowo-dienowy. To może niezbyt wiele mówić przeciętnemu Kowalskiemu, w związku z czym nadchodzimy z wytłumaczeniami. Jest to polimerowe tworzywo sztuczne, które odnajduje coraz więcej zastosowań w nowoczesnym przemyśle budowlanym, ale swoją popularność zyskało już jakiś czas temu. Główną zaletą tego tworzywa sztucznego jest w pierwszej kolejności jego możliwość zniekształcania oraz wracania do dotychczasowego stanu, nie odnosząc w tym czasie żadnych uszczerbków.
Zalety korzystania z geomembrany
Jeśli chodzi o pozostałe właściwości, to geomembrana EPDM z pewnością szczyci się dużą odpornością na niesprzyjające warunki atmosferyczne, zwłaszcza na bardzo wysokie i niskie temperatury. Ponadto materiał ten jest wodoodoporny oraz wytrzymały jeśli chodzi o rozciąganie.
Gdzie znajduje zastosowanie geomembrana?
Geomembrana EPDM, geomembrana PCV oraz geomembrana PEHD są stosowane w szczególności w budownictwie, a konkretniej w zakresie hydroizolacji, na przykład dachów, ale również stawów, basenów oraz w różnych innych zbiornikach. Izolacja zbiorników nie jest jedynym, co oferuje to rozwiązanie. Warto wspomnieć także o takich kwestiach, jak na przykład izolacja składowisk oraz innych tego rodzaju miejsc.
Zgrzewanie geomembrany – kto wykonuje?
Jeśli interesują Cię usługi takie jak zgrzewanie folii i chcesz, żeby cena danego zabiegu była stosunkowo niska, odpowiednim krokiem będzie zgłoszenie się do specjalistów. Dzięki odpowiedniej eksperckiej wiedzy oraz latom doświadczenia powinieneś mieć pewność, że zadanie będzie skończone szybko, efektywnie i będziesz ze wszech miar zadowolony z efektu końcowego. Dobrze jest postawić na wiedzę oraz doświadczenie, gdyż są to cechy wymagane w tej dziedzinie, jaką jest geomembrana EPDM.