Jak pielęgnować tapicerkę samochodową, a może to już czas na tapicera?

Planujesz renowację obicia foteli samochodowych po paru latach, kupiłeś auto ze sfatygowanym obiciem, a może nosisz się z myślą o metamorfozie i nadaniu twojemu samochodowi nowego wyglądu? Auto tapicer pracujący w regionie Żagania (tapicer.com.pl) sprawi, że Twój samochód odzyska dobry wygląd. W tym artykule nakreślimy Ci kwestię tapicerowania foteli i kiedy naprawa tapicerki samochodowej jest  potrzebna.

Jak dbać o pokrycie foteli aby dłużej nam służyły?

Kiedy często podróżujemy z całą rodziną lub wozimy autem swoje zwierzaki nietrudno o zabrudzenia. Kiedy zauważysz plamy i brud nie musisz od razu wymieniać całej tapicerki. Duża część powierzchniowych plam masz możliwość wyczyścić sam.

Fotele pokryte tapicerką tekstylną są najpopularniejsze, ale to wybór dosyć problematyczny w czyszczeniu. Jeśli zauważysz na nich zanieczyszczenia możesz zastosować płyn do bonetowania i ścierkę z mikrofibry.

Obicie welurowe zatrzymują każdy włos i pył, przez co są kłopotliwe w utrzymaniu ładnego wyglądu. Gdy potrzebujesz je odkurzyć może zająć ci to sporo czasu a na powierzchni zostanie nieładna poświata, która w wielu przypadkach zanika dopiero po profesjonalnym czyszczeniu ekstrakcyjnym.

Tapicerka skórzana i z alcantary jest bardzo pożądana wśród miłośników motoryzacji. Wygląda szlachetnie, a jej konserwacja nie przysparza o ból głowy. Wystarczy przetrzeć ją wilgotną szmatką, a zabrudzenia znikną.

Kiedy tapicer samochodowy jest koniecznością? Jak wyglądają jego usługi?

Gdy fotele zmieniły kolor przez dym tytoniowy, pojawiły się przetarcia, dziury czy przypalenia na obiciu fotela tapicer samochodowy staje się niezbędny. Dzięki długiemu doświadczeniu ma sprawdzone sposoby aby tapicerka robiła wrażenie jak w samochodzie prosto z salonu. Zręcznie i szybko upora się nawet z przypadkami które wydają się beznadziejne. Auto tapicer da ci także możliwość spersonalizowania wnętrza Twojego pojazdu przez wybranie wielu materiałów, wzorów i wykończeń. Jeśli potrzebujesz takiej usługi na terenie miast Zielona Góra, Nowa Sól, Żagań, Świebodzin, wybierz firmę z dużym doświadczeniem i wypracowaną pozycją na rynku. Przedsiębiorstwo Tapicer zajmujące się naprawą tapicerki samochodowej jest jedynym wyborem.