Kiedy warto postawić na busa?

Rokrocznie rośnie liczba rejestrowanych w Polsce aut dostawczych.

Przez swoją konstrukcję dostawczaki sprawdzają się prawie we wszystkich warunkach. Co prawda wygodniejszym i bardziej mobilnym środkiem transportu są zwykłe samochody osobowe. Za to o busach można z pewnością stwierdzić, że są to auta do zadań specjalnych. Sprawdzają się przy każdego typu przewozie. Są wykorzystywane w sektorze budowlanej(ym), przy przeprowadzkach, transporcie towarów i osób. Ostatnimi czasy busy zdobywają popularność pośród podróżników. W jakich innych okolicznościach pomocne są busy? Czy warto rozważyć zakup lub wynajem busa?

Busy vs. auta osobowe – podstawowe różnice

Rzecz(ą), która odróżnia busy od pozostałych samochodów to przede wszystkim rozmiar. Tego typu pojazd może zmieścić dużo sprzętu o różnych wymiarach. Busy są chętnie wykorzystywane do przeprowadzek – dają możliwość zaoszczędzić(enia) czas(u). Świetnie sprawują się również przy przewozie osób. Busy mogą pomieścić do 9 osób. W związku z tym jest to rozwiązanie, które wdraża się na mniej obleganych połączeniach. Transport zagraniczny to następna nisza, gdzie angażuje się busy. Są tańsze w eksploatacji niż TIRy. Ponadto są szybsze i nie dotknięte restrykcyjnymi zasadami. Tego typu pojazd z powodzeniem może też dostawać się w miejsca gdzie jeżdżenie samochodami ciężarowymi jest zabronione.

Co więcej jest całkiem dużo opcji dostosowywania busów do danych celów. Możliwe jest na przykład przystosowanie auta do przewozu osób niepełnosprawnych. Zdarzają się pasjonaci(ów), którzy przerabiają busy na mobilne domy. 

W jakich sytuacjach przydaje się bus?

Jak wspomniano wcześniej, busy stały się pierwszym wyborem wśród turystów. Wyjazdy w familijnym gronie lub w grupie przyjaciół zapewniają dzięki nim całkowicie odmienne przygody. Do busa może wsiąść więcej osób niż do standardowej osobówki. Można też napakować do niego dużą liczbę toreb. W razie chęci można w nim spać! Lub w jego okolicach rozkładać namiot.

Branża budowlana(y) także czerpie zyski z wykorzystania busów. Jest to perfekcyjny pojazd do załadunku materiałów budowlanych i sprzętu. Pracownikom budowlanym daje mobilność i pewność, że wszystkie potrzebne rzeczy do pracy znajduje się w zasięgu wzroku.

Kolejnym sektorem, który często korzysta z busów jest branża przewozowa. Sporą popularność zdobywają przewozy typu door-to-door. Kierowca odbiera klienta pod adresem A i wysadza pod adres(em) B. Busami często odbywa się komunikacja zagraniczny(a). Oprócz tego firmy wykorzystują busy do przewozu pracowników. Dobrym przykładem jest Wielkopolska. Poznań i całe województwo(a) znajdują się blisko granicy. Zatem busy robotnicze kursują do kraju naszych zachodnich sąsiadów.

Wynajem busów – czy to opłacalne?

Firmy trudniące się wynajmem busów również czerpią korzyści z boomu tego rodzaju aut. Popyt jest {duże(y)|spore(y), dlatego, powstaje coraz więcej firm o takim charakterze. Busy są użyteczne szczególnie gdy prowadzi się własną działalność. 

W sytuacji gdy bus jest nam potrzebny od czasu do czasu warto postawić na wynajem busów. Poznań, Wrocław, Kraków, praktycznie w każdym większym i mniejszym mieście są już firmy świadczące tego rodzaju usługi.

Decyzja o wynajęciu busa powinna być dyktowana naszymi konkretnymi potrzebami. Zanim wypożyczymy samochód dostawczy warto zapoznać się z detalami oferty oraz umowy najmu. Pozwoli to uniknąć potencjalnych kłopotów. Istotne jest aby wybierać sprawdzonych(e) firm. Daje to pewność, że pojazdy będą w stu procentach bezpieczne, a obsługa klienta na właściwie wysokim poziomie.