Łowy na nieudomowione zwierzęta – co powinien wiedzieć myśliwy?

Polowanie zbiorowe to na pewno jest nadzwyczajne przeżycie, a przy okazji  aktywność na łonie natury. Jeśli jesteś już początkującym myśliwym, prawdopodobnie wiesz, jak pozostać w ciemności i śledzić zdobycz. Powinieneś użyć tej samej metody podczas polowania na dziki, ponieważ mają dobry słuch i węch, ale słaby wzrok. Nie lekceważ zwierzyny na którą polujesz, ponieważ zwierzęta są sprytne i z natury wiedzą jak unikać drapieżników. Staraj się do ostatniej chwili pozostać niewidocznym, dzięki temu masz większą szansę na osiągnięcie sukcesu.

Na jakie dzikie zwierzęta najczęściej się poluje?

Polowanie na dziki w Polsce jest popularne i to zazwyczaj te zwierzęta stają się głównym celem dla myśliwych. Zwierzęta te są bardzo uważne, więc gdy, wędrują trzeba ostrożnie podążać za nimi. Gdy jesteś pewny oddania strzału to zrób to sprawnie i szybko, ale ze zwiększoną ostrożnością. Każdy myśliwy powinien być zaznajomiony z anatomią swojej ofiary. Świnie mają grubą skórę, która ubezpiecza je przed trafieniem. Jak w przypadku każdego zwierzęcia możesz użyć przynęty. Na dziki najskuteczniejsza jest ta imitująca prosię nazywane maciora, a także skuteczne może być użycie zapachów, które je wabią, np. jagody. Jest to dobra metoda i zależnie od Twoich potrzeb możesz zakupić ją w sklepie lub zrobić samoróbkę. Te stworzenia mają także dobry słuch, więc staraj się unikać tworzenia typowo ludzkich dźwięków. Wybierając się na polowanie powinieneś mieć pod ręką podstawowy sprzęt niezbędny do tego typu aktywności.

Jaki ekwipunek na polowanie?

Podstawowym dodatkiem jest lornetka. Będzie na pewno niezwykle przydatna podczas wypatrywania zwierzyny i przewidywania kolejnych kroków naszej ofiary. Przy zwietzętach typu lis bardzo użyteczny staje się wabik. Gdy zwierzę jest w zasięgu wzroku, trzeba zaciekawić je właśnie za pomocą tego narzędzia.

Biuro Ponowa – https://biuroponowa.pl/polowania-w-polsce/ organizuje także polowania na jelenie. Znając zachowania tych zwierząt, warto posługiwać się monokularami termowizyjnymi, ponieważ łowy te często odbywają się z dużej odległości. To urządzenie sprawia, że będziesz mógł obserwować jelenia z daleka. Można na nie polować samodzielnie i zbiorowo co sprawia, że taka organizacja polowań może podnieść Twoją wiedzę i doświadczenie. Warto polować w okresie rykowiska, za pomocą wabików typu muszli trytona, czy też szkła z lampy naftowej.