Renowacja lakieru samochodowego – czy się opłaca?

Karoseria to jeden z najbardziej czułych i eksponowanych elementów pojazdu. Z racji tego, że lakier zajmuje calą zewnętrzną warstwę samochodu jego uszkodzenia są niestety dosyć powszechne. Rysy, zarysowania, wgniecenia czy odpryski to stały punkt programu w przypadku samochodów.

O karoserię, jak i o cały samochód trzeba dbać – wtedy możemy uniknąć, albo przynajmniej ograniczyć ewentualne kłopoty.

W jakim celu odświeżamy lakier samochodu?

Karoseria samochodu jest także narażona na zachodzące reakcji(e) chemiczn(e)ych. Utlenia się ona, co w konsekwencji może powodować pojawienie się rdzy.

Czasem nawet auta, które pozornie wyglądają na nieuszkodzone, mogą takimi być. Zdarza się, że zarysowania są ledwo dostrzegalne. Dlatego warto raz na jakiś czas zbadać lakier oglądając auto z każdej strony przy odpowiednim świetle.

Renowacja lakieru samochodowego to dobre rozwiązanie dla osób dbających o wygląd swoich aut. Jest to zabieg efektywne zarówno od strony zapobiegawczej, jak i pod kątem renowacji już uszkodzonych miejsc.

Renowacja lakieru samochodowego – jak do niej podejść?

Istnieją firmy, które w bardzo dokładny sposób restaurują lakier samochodowy.

Renowacja lakieru samochodowego polega na dokładnym wypolerowaniu całej powierzchni. Używane są do tego produkty wysokiej jakości. Ponadto na skrzętnie wyczyszczony lakier zakłada się bezbarwną folię ochronną. Działa ona na zasadzie jak szkła ochronne na naszych telefonach.

Salony zajmujące się car detailingiem oferują szereg aktywności, których celem jest maksymalne odświeżenie naszych aut.

Dla przykładu, na maskę można nałożyć ochronną folię, a można też specjalną ceramiczną powłokę. Producenci najczęściej dają na nią nawet do 5 lat gwarancji.

Jak kłopot to do specjalisty

Auto z odświeżoną karoserią nie tylko prezentuje się elegancko. Również jego cena jest wyższa kiedy jest on zadbany.

Wizyta w studio, którego pracą jest renowacja lakieru samochodowego pomoże uzyskać odpowiedź na wiele niepewności. Pracownik salonu zbada stan lakieru w aucie i zaleci najlepszy sposób konserwacji.