Rozkwit budowlany w trójmieście – analiza 2021 roku.

Od kilku lat możemy śledzić systematyczne wzrosty cen mieszkań w Trójmieście. W 2021 roku było dokładnie tak samo, a ceny mieszkań znów ustaliły nowe granice. Wartym zaznaczenia jest fakt, że był to rok, w którym odnotowano także przyrost ilości całkiem nowych lokali oddanych do użyteczności. Pomimo tego ceny poszły mocno do góry. Nie zniechęciło to mimo wszystko kupujących, jako że w poprzednim roku odnotowano większą sprzedaż mieszkań.

Nie sposób ukryć, że w 2021 roku ceny mieszkań zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, poszły do góry. Średnia wartości mieszkań uzyskała kolejny rekord. Poświadcza to również raport Narodowego Banku Polskiego, który przygotowywany jest na podstawie danych od agentów nieruchomości oraz deweloperów. Wynika z nich, że porównując trzeci kwartał 2020 roku z trzecim kwartałem 2021 roku można odnotować wzrosty cen mieszkań w Gdańsku o nieco ponad 10 procent.

Trójmiasto wiedzie prym na tle kraju, choć w innych większych miastach także można zaobserwować podwyżki cen, co jest wywołane między innymi inflacją czy też podnoszeniem stóp procentowych. Bez wątpienia inflacja odnosi się do wszystkich miast w Polsce, jednak oprócz Trójmiasta podwyżki cen nie wyglądają na aż tak radykalne.

Wzrost cen nieruchomości w 2021 roku dotyka zarówno rynek pierwotny, a także wtórny, przy czym Nie sposób ukryć, że w 2021 roku w górę wyjątkowo poszły ceny mieszkań nowych. 

Obecnie odbywa się polowanie na dobre nieruchomości. Trwa ono nie tylko na rynku premium. Mieszkania o metrażu 70-80 m kw. w segmencie ekonomicznym zostały niezwykle przebrane, małe mieszkania na wynajem również. Mieszkanie trudno znaleźć, bo lokale sprzedają się niezwykle szybko. Jeśli oferta została prawidłowo skonstruowana, czas sprzedaży bywa nie dłuższy aniżeli dwa-trzy tygodnie. Ponadto środowisko trójmiejskich agentów zorganizowało kooperację między biurami, toteż wiele ofert w ogóle nie pokazuje się na portalach, gdyż nabywca zostaje znaleziony, jeszcze zanim powstanie obwieszczenie.

W ubiegłym roku, po doświadczeniach z głębokim lockdownem, z propozycji sprzedaży bardzo szybko znikały domy. Bardzo dużo ludzi pozamykanych w mieszkaniach bardzo szybko dążyło do spełnienia swojego marzenia o o wiele większej przestrzeni i wolnym od wirusa ogrodzie. Nieustannie bardzo duża jest w Trójmieście również sprzedaż bardzo dobrze umiejscowionych apartamentów, które w trakcie epidemicznych ograniczeń w poruszaniu się po świecie pełnią funkcję tzw. second home, a dodatkowo są niezłą inwestycja kapitału. 

 Gigantyczne wymagania klientów wobec firm budowlanych w Gdańsku

Firmy budowlane w Gdańsku działają w środowisku bardzo dużej konkurencji. Każdego dnia walczą nie jedynie o intratne zlecenia, ale również zmagają się z powszechnym zjawiskiem podkupywania drogocennych fachowców. Ponieważ reputacja jest w ich przypadku niezwykle ważna, coraz bardziej dostrzegają wymóg ukazywania stosownego wizerunku i pokazywania konkurencyjnych przewag. Firma budowlana w Gdańsku która chce utrzymać się na dość konkurencyjnym rynku oraz zdobywać kolejnych inwestorów, musi stale obserwować otoczenie. Jest zmuszona pogłębiać wiedzę, wysnuwać wnioski i przerabiać je na określone poczynania, prowadzące do rozwoju działalności. Musi również poradzić sobie z kwestiami charakterystycznymi dla tej branży. Branża budowlana obejmuje wiele dziedzin. Dokonując inwestycji w nowsze sprzęty oraz narzędzia, można rozszerzyć swoją działalność i oferować bardziej rozbudowane oraz całościowe usługi. Da to możliwość dotarcia do szerszego grona potencjalnych inwestorów. Zarazem zmiana maszyn na zdecydowanie bardziej zaawansowane, oraz nabycie zupełnie nowych maszyn związane jest z zaangażowaniem bardzo dużego kapitału, jeśli jednak chcemy rozbudowywać firmę budowaną niezbędne jest poszerzanie dostępnych usług. {Udzielanie|Świadczenie| kompleksowych usług zwiększa możliwość na wykonywanie intratnych zamówień, co w kolejności przekłada się na zdecydowanie wyższe zyski.

Ilość firm budowlanych w Gdańsku skłania ku inwestowaniu w rozwijanie przedsiębiorstwa. Warto zadbać o jakość public relations, a czas zimowy, podczas którego zleceń jest mniej, dobrze jest poświęcić na rozwój wizerunku działalności i działania promocyjne.