Słupki do siatkówki i co jeszcze? Jak wyposażyć boisko do siatki?

Siatkówka to niezwykle popularna gra zespołowa. Często grają w nią uczniowie podczas lekcji wychowania fizycznego, jest także ceniona podczas wakacyjnych wyjazdów – mówimy tutaj rzecz jasna o jej plażowej odmianie. Jeżeli chcemy regularnie ją trenować, nie można zapominać o odpowiednim wyposażeniu boiska. Jaki sprzęt sportowy jest niezbędny, aby mecz się odbył?

Słupki oraz siatka to podstawa… w siatkówce!

Trudno wyobrazić sobie boisko do siatkówki bez siatki. Aktualnie producenci oferują modele w kolorze białym oraz czarnym. Cena, jaką trzeba zapłacić za tego rodzaju sprzęt sportowy nie jest przesadnie duża, ale należy pamiętać o pewnych dodatkach. Siatkę trzeba bowiem na czymś powiesić. Do tego przeznaczone są słupki do siatkówki (duży wybór znajdziesz w tym sklepie), które mogą mieć owalny bądź prostokątny przekrój. Słupki do siatkówki mają zamontowany specjalny naciąg, co sprawia, że możliwe jest zawieszenie siatki na właściwej wysokości.

Mecz siatkówki – o czym trzeba pamiętać

Jeżeli mecz ma być naprawdę profesjonalny, to przy boisku musi znaleźć się także stanowisko sędziowskie. Dobrze jest kupić profesjonalną osłonę, która zapewni sędziemu bezpieczeństwo i zminimalizuje ryzyko ewentualnego urazu. Na każdym boisku niezbędna jest także piłka. Przepisy dokładnie określają jej obwód oraz masę, która musi zmieścić się w przedziale od 260 do 280 gramów. Rzecz jasna jeśli mecz nie jest aż tak zawodowy, to nie trzeba zwracać uwagi na dokładne wymiary i wagę piłki. Dobrze jednak kupić porządne akcesoria, które sprawią, że gra będzie przyjemna – nieważne, na jakim szczeblu rozgrywki się toczy. Dzięki temu sportowcy mogą czerpać nie tylko satysfakcję, ale i radość ze swojego sportu.