Słupki do siatkówki i co jeszcze? Jak wyposażyć boisko do siatki?

Siatkówka to niezwykle popularna gra zespołowa. Często grają w nią uczniowie podczas lekcji wychowania fizycznego, jest także ceniona podczas wakacyjnych wyjazdów – mówimy tutaj rzecz jasna o jej plażowej odmianie. Jeżeli chcemy regularnie ją trenować, nie można zapominać o odpowiednim wyposażeniu boiska. Jaki sprzęt sportowy jest niezbędny, aby mecz się odbył?

Słupki oraz siatka to podstawa… w siatkówce!

Trudno wyobrazić sobie boisko do siatkówki bez siatki. Aktualnie producenci oferują modele w kolorze białym oraz czarnym. Cena, jaką trzeba zapłacić za tego rodzaju sprzęt sportowy nie jest przesadnie duża, ale należy pamiętać o pewnych dodatkach. Siatkę trzeba bowiem na czymś powiesić. Do tego przeznaczone są słupki do siatkówki, które mogą mieć owalny bądź prostokątny przekrój. Słupki do siatkówki mają zamontowany specjalny naciąg, co sprawia, że możliwe jest zawieszenie siatki na właściwej wysokości.

Mecz siatkówki – o czym trzeba pamiętać

Jeżeli mecz ma być naprawdę profesjonalny, to przy boisku musi znaleźć się także stanowisko sędziowskie. Dobrze jest kupić profesjonalną osłonę, która zapewni sędziemu bezpieczeństwo i zminimalizuje ryzyko ewentualnego urazu. Na każdym boisku niezbędna jest także piłka. Przepisy dokładnie określają jej obwód oraz masę, która musi zmieścić się w przedziale od 260 do 280 gramów. Rzecz jasna jeśli mecz nie jest aż tak zawodowy, to nie trzeba zwracać uwagi na dokładne wymiary i wagę piłki. Dobrze jednak kupić porządne akcesoria, które sprawią, że gra będzie przyjemna – nieważne, na jakim szczeblu rozgrywki się toczy. Dzięki temu sportowcy mogą czerpać nie tylko satysfakcję, ale i radość ze swojego sportu.