W jaki sposób zmniejszyć spalanie paliwa w samochodzie?

Nie można zaprzeczyć, że spalanie jest niezwykle ważną kwestią, jaką warto sugerować się w trakcie zakupu samochodu. Należy jednakowoż wiedzieć, że ostateczne spalanie nie jest zależne jedynie od specyfikacji samochodu (choć to też), lecz również od rodzaju oraz sposobów w jakie go eksploatujemy. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie, żeby nie zbankrutować i wydawać stosunkowo mało pieniędzy na paliwo niezależnie od tego, czy jeździmy wysłużoną ekonomiczną Skodą, czy też prawdziwym potworem o wielkiej pojemności silnika. 

Spalanie paliwa – czynniki, które na nie wpływają

Niezwykle kluczowe jeśli chodzi o spalanie paliwa są: liczba koni mechanicznych, a także pojemność silnika. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że to, jak prowadzimy samochód, także może w istotny sposób wpłynąć na spalanie. Oczywiście dobrze jest wiedzieć, że jazda po mieście pochłania o wiele więcej paliwa, niż długa trasa pokonywana jednostajnie, bez ciągłego zatrzymywania się oraz wracania do poprzedniej prędkości. Jeśli w związku z tym głównym przeznaczeniem naszego samochodu będzie jazda po mieście, dobrym pomysłem będzie inwestycja w ekonomiczną jednostkę.

Codzienna eksploatacja – jak wpływa na spalanie paliwa?

Aby zredukować spalanie paliwa, warto trzymać się kilku niezwykle łatwych do zapamiętania zasad. Po pierwsze, optymalnym pomysłem będzie unikanie korków i wybieranie takiej trasy, która ogranicza tę kwestię do minimum. Ponadto warto jechać ze względnie stałą prędkością na jak najwyższym biegu – w trasie idealną prędkością jest około 100-110 kilometrów na godzinę na piątym lub szóstym biegu. Ponadto, nie opłaca się decydować na regularne zwalnianie i przyspieszanie – jednostajność tempa jest najważniejsza, żeby spalanie było zredukowane do minimum. Mamy nadzieję, że rzeczowo odpowiedzieliśmy na pytanie dotyczące tej niezwykle ważnej kwestii, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie. 

Źródło: torst.pl